piatok a pondelok od 10:00
podľa rozpisu
Každý nepárny pondelok od 16:00
utorok od 10:30
streda od 9:30 a 10:30

Bezplienková komunikačná metóda - workshop

Počuli ste už o bezplienkovej komunikačnej metóde (BKM) resp. prirodzenej hygiene dojčiat? Ide o spôsob komunikácie s bábätkami a malými deťmi o ich vylučovaní. V dávnych kultúrach sa vedelo, že deti sú si svojho vylučovania vedomé a nechcú sedieť vo vlastných výlučkoch. V našej kultúre sa na to síce už pozabudlo, ale tento krásny, prirodzený spôsob, ako dieťaťu umožniť ostať čisté sa navracia :)

Na workshope si povieme ako a kedy začať, ako dieťa správne držať, ako bezplienkové dieťa obliecť, čo robiť, keď sa nedarí a ako je to s bezplienkovaním v noci. Ak sa na workshope zíde viac maminiek, čo metódu už skúšali, môžeme si navzájom vymeniť rady. 

Workshop je určený pre budúcich rodičov, rodičov bábätiek ale aj batoliat. Je pre rodičov, ktorí o metóde zatiaľ veľa nevedia, ale aj pre tých, ktorí bezplienkovanie skúšajú, no narazili na nejaké prekážky. V neposlednom rade aj pre tých, ktorí sa chcú s ostatnými podeliť o svoju bezplienkovú cestu, tipy a triky :) 

Prečo začať?

  • táto metóda prehlbuje porozumenie medzi rodičom a dieťaťom
  • posilňuje dôveru dieťaťa v svojho rodiča a naopak
  • ušetrí vám kopu peňazí
  • deti sa skôr definitívne odplienkujú
  • uchráni deti od zaparenín
  • prispieva k ochrane životného prostredia

Po celom svete sa rodičia učia načúvať svojim bábatkám a uspokojovať ich potreby, aj potrebu vylučovania. Na západe sa deti často "učia" ignorovať svoje inštinkty a vylučovať do plienky. Naučme sa spolu porozumieť bezplienkovej komunikačnej metóde. Nemáte čo stratiť, naopak, dá sa veľa získať. Je to jednoduché, prirodzené a zábavné :) 

Kurz sa bude konať v utorok 27.9.2016 od 11:15 do cca 12:15.

Workshop budú viesť Hana Kiáts a Barbora Mačugová. Pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť na čísle 0905 626 112 alebo hana.kiats@gmail.com

Vstupné: 1 euro (vstupné zahŕňa vstup do herne RC Ráčik)

 

Dátum: 
utorok, september 27, 2016 - 11:15