štvrtok podľa rozpisu
utorok od 10:30
pondelok, streda a štvrtok
streda od 9:30 a 10:30
Každý nepárny pondelok od 16:00

Náš tím

Dagmar Vinterová
- Členka
Daniela Kupecká
- Členka

Do ráčika chodievam už približne rok, začínala som v bábätkove a neskôr vypomáhala v monteherni. Moja dcéra Juliana sa do Ráčika vždy veľmi teší. Mám rada ráčikovské prostredie a atmosféru, navštívila som niekoľko materských centier, a práve tu sa cítim najlepšie. V neposlednom rade som tu spoznala veľmi inšpiratívne mamičky. Aktuálne vypomáham s programom a organizovaním rôznych prednášok,kurzov a menších akcií.

Eva Tulejová
- Členka

Som mamina dvoch dcér, Stelky a Terezky a bývame v Krasňanoch.

Do Ráčika som začala chodiť so staršiou dcérou. Páčilo sa mi ako Ráčik funguje a aké aktivity ponúka.Využívali sme zelenú herničku, montessori herničku, Hocus Lotus angličtinu a malých muzikantov.Nakoľko som skoro nastúpila do práce nemala som čas pomôcť.

Pri druhej dcére som sa rozhodla sa zapojiť. Vypomáham so službami v pondelkovom babätkove a píšem projekty, aby mal Ráčik viac peniažkov na svoje pestré aktivity.

 
Hana Kiáts
- Členka

Okolo Ráčika som chodievala ešte keď som bola tehotná a tešila som sa, aké je to super, že máme rodinné centrum takto blízko. Keď sa Riško narodil a trochu rozkukal po svete, začali sme do Ráčika chodiť, spočiatku na pondelkové Bábätkovo. Neskôr som začala vypomáhať so službami v zelenej herni a v montessori herni. V súčasnosti mám na starosť web stránku nášho rodinného centra. Ak máte nejaké návrhy na jej zlepšenie, neváhajte mi napísať na hana.kiats@gmail.com :)

Janka Palíková
- Členka
Janka Romaňáková
- Členka

Len čo dcérka vedela sedieť, začali sme navštevovať pondelkové Bábätkovo, a neskôr som sa pridala k dobrovoľníčkam a spolu s kamarátkou Slávkou sme otvárali herňu. V súčastnosti vypomáham s príležitostnými úlohami a rada si oddýchnem na tvorivých kurzoch. Dcérka je pravidelnou a nadšenou účastníčkou Otvoreného ateliéru, kde sa môže vyšantiť s farbami, štetcami, a kadečím, čo pripraví naša ďalšia dobrovoľníčka a kreatívna duša Dagmar. Našli sme tu kamarátov a príjemný kút na aktívny odpočinok, do ktorého sa radi vraciame.

Katarína Siebenstich
- Členka

Ráčik sa do môjho povedomia dostal už dávno, viacmenej som ho poznala z rozprávania diavčat, maminiek, ktoré chodievali cvičiť do fitka, v ktorom som kedysi trénovala. A keď som sa stala maminou aj ja, našli si ma a začali sme spolu cvičiť… v Ráčiku. S dievčatami/maminami sme si vybudovali super tím a postupne sa z nás stali skvelé kamošky. Ráčik sa pre mňa stal nevyhnutnou rutinou, bez ktorej si výchovu mojej dcérky Stelky neviem a ani nechcem predstaviť, akosi mi je s ním lepšie, lahšie, veselšie. Navštívte nás a okúste

Lenka Antalová Plavúchová
- Členka

Som členkou Ráčika 9 rokov a prežila som s centrom lepšie aj horšie časy, keď bol Ráčik zatvorený a súdili sme sa o priestory. Mám 3 synov (10,7,3) vďaka ktorým som mala tú úžasnú príležitosť stráviť krásne roky v Ráčiku. Stala som sa štatutárkou v čase, keď sme takmer prišli o priestory a štatutárstvo som odovzdala po 4 rokoch, spolu so znovuotvoreným a zrekonštruovaným centrom. Pracovala som dobrovoľnícky, ale skúsenosti sú na nezaplatenie. odporúčam zažiť!

Linda Benková
- Členka

Volám sa Linda, mám dvoch synov Samka a  Danielka. Som na rodičovskej dovolenke pät rokov a užívam si toto krásne obdobie so všetkým, čo k tomu patrí spolu s Ráčikom. Do Ráčika som prišla pre možnosť sebarealizácie, spoznať nových ľudí a tiež si nájsť parťákov / parťáčky aj pre chalanov. Je to skvelé miesto, kde sa určite oplatí prísť.

Lucia Ábelová
- Členka

O Ráčiku som sa dozvedela od známej a chodíme tam s dcérkou od roku 2015. Je to veľmi príjemné spestrenie. Najprv som bola ako dobrovoľníčka a teraz už ako členka. Dcérka sa rada hrá s ostatnými deťmi a ja mám nové kamošky. :) V Ráčiku sú aj ďaľšie aktivita kurzy, do ktorých sa radi zapájame.

Lucia Blaasová
- Členka

V januári 2014 som začala v Ráčiku ako dobrovoľníčka na službách v herni, s mužom sme sa potom podieľali na moderovaní a príprave karnevalu, od mája som členkou a pomaly preberám pokladňu. A čo Ráčik pre nás znamená? Príjemné spestrenie programu a úžasná príležitosť spoznať nových milých a zaujímavých ľudí. Pre mňa osobne je to okrem toho miesto, kde sa človek môže realizovať a získava dobrý pocit, že prispel svojou troškou celej spoločnosti. Pre nášho syna je to priestor, kde sa pri hre môže rozvíjať a tráviť krásne chvilky s inými deťmi /nielen/ počas zlého počasia a nikdy odtiaľto nechce dobrovoľne odísť domov. Som rada, že môžeme byť súčasťou “rodiny”, ktorá sa dobrovoľne, nezištne a spoločne podieľa na rôznych aktivitách v prospech iných.

Marta Štefánková
- Členka

Narodila som sa v Ostrave a po maturitnom štúdiu na gymnáziu som dlho študovala ale nedoštudovala ekonómiu na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. V roku 2001 som sa vydávala v Bratislave-Rači a odvtedy tu veľmi spokojne žijem. Mám dve dcéry (13 a 10 rokov), jedného syna (4) a manžela (stále rovnakého:-) Od roku 2006 som aktívnou členkou v občianskom združení Rodinné centrum Ráčik, kde som pôsobila 2 roky aj ako štatutárna zástupkyňa. V rámci aktivít v rodinnom centre som sa zoznámila s Montessori pedagogikou. V priebehu tretej materskej som sa potom rozhodla „postaviť sa na vlastné nohy“ a spolu s dvomi kolegyňami založiť a vybudovať Montessori škôlku – Krasňanko. Mojím veľkým snom je vybudovanie Montessori školy a celkovej propagácii Montessori vzdelávania a rešpektujúceho prístupu k deťom.

Mirka Loyová
- Členka

Som mamou trom úžasným deťom Martinkovi ( 4,5 ), Zuzke (2,5) a Jurkovi (4 mes.) Ráčik je môj „druhý domov“ na materskej dovolenke. V Ráčiku som hádam už robila vsetko: upratatovala, mala službu v herni, viedla tvorivé dielne a mnoho iného. Momentálne sa hlavne venujem príprave plesu a v blízkej budúcnosti podpornej skupine nosiacich mamin. Často ma potešia maličkosti ako pekné počasie a náhodné stretnutia. Mám slabosť pre smajlíkov a čokoládu. Milujem svoju rodinu a momentálne aj moju prácu pre Ráčik. Budem rada keď sa naše rady rozrastú o ďalšie členky a členov pretože nezištná práca pre dobrú vec má zmysel.

Vierka Múčková
- Členka

Som mama dvoch synov – Filipka a Dominika. 4 roky strávené na RD neskutočne obohatil Ráčik a neviem si predstaviť, čo by som robila, kebyže do Ráčika nechodím. Začala som Babätkovom a odvtedy sa aktívne zapájam na chode Ráčika. Deti centrum milujú, ja sa tam môžem realizovať ale aj oddýchnuť si. Spoznala som veľa úžasných mamičiek, s ktorými dúfam budeme v kontakte aj naďalej. V Ráčiku sme si všetky maminky rovné, pomáhame si, podporujeme sa a svojou aktivitou prispievame na dobrú vec.

Zdenka Lenartová
- Členka

Do Ráčika som začala chodiť s dcérkou na kurz masáže bábätiek. Pamätám si dodnes, ako som sa potešila, keď som zistila, že na kurz nemusím cestovať do inej mestskej časti a že ho mám takto pod nosom priamo v Krasňanoch.

Častejšie som začala navštevovať Ráčik keď sa nám narodil mladší syn, chodili sme do herničky so staršou dcérkou. V jeden deň som sa len tak spýtala, či by nepotrebovali ďalšiu dobrovoľníčku a pár mesiacov na to sme už navštevovali Ráčik pravidelne každý štvrtok, keď sme mali službu.

Ráčik pomohol mne aj deťom. Staršia dcérka si pomaly zvykala na kolektív, Kajko je momentálne v Ráčiku ako doma. A pre mňa je dobrovoľníctvo v Ráčiku psychohygiena a radosť v jednom, získala som nové kontakty a zúčastnila sa niekoľkých zaujímavých akcií a prednášok, ktoré mi pomáhajú zvládať materstvo. Momentálne som už členka a mám v Ráčiku na starosti služby v Zelenej herni.