štvrok od 13:00
pondelok, streda a štvrtok
podľa rozpisu
štvrtok podľa rozpisu
utorok od 10:30

Náš tím

Eva Vitkovičová
- Členka

Ráčik som objavila v roku 2012, keď sme so synom (4) hľadali niečo na zpríjemnenie upršaných dní. Boli sme centrom nadšení a ja som bola prekvapená, ako je možné, že v centre všetko perfektne funguje bez jediného zamestnanca, len vďaka dobrovoľníckej práci mamičiek. A ako sme sem častejšie chodili, aj ja som mala túžbu prispieť svojou troškou k tomuto fungujúcemu systému. Začala som ako dobrovoľníčka s pravidelnými službami a neskôr ako členka a štatutárka. V súčasnosti som v Ráčiku zodpovedná za vedenie účtovníctva. Po narodení dcérky (1) sa moja “dovolenka” predĺžila na ďalšie 3 roky a tým aj pôsobenie v Ráčiku. Som veľmi rada, že Ráčik existuje, že sa s deťmi môžeme prísť kedykoľvek pohrať, vyrozprávať sa, že sme si tu našli kamarátov, že si môžeme požičať knihy, hračky, že sa tu môžeme vzdelávať, zacvičiť si, zúčastňovať sa úžasných akcií. A vďaka Ráčiku som spoznala veľa skvelých ľudí, ktorí zmenili môj pohľad na pôrod, materstvo, výchovu detí a hlavne to, že deti sú to najlepšie, čo na tomto svete je.

Hana Kiáts
- Členka

Okolo Ráčika som chodievala ešte keď som bola tehotná a tešila som sa, aké je to super, že máme rodinné centrum takto blízko. Keď sa Riško narodil a trochu rozkukal po svete, začali sme do Ráčika chodiť, spočiatku na pondelkové Bábätkovo. Neskôr som začala vypomáhať so službami v zelenej herni a v montessori herni. V súčasnosti mám na starosť web stránku nášho rodinného centra. Ak máte nejaké návrhy na jej zlepšenie, neváhajte mi napísať na hana.kiats@gmail.com :)

Janka Bezáková
- Členka

Ako každá z nás som k Ráčiku priľnula ako dobrovoľníčka so službami v zelenej herni, pokračovala členkou s 1 ročným obdobím štatutárstva. V Ráčiku mám na starosti okrem iného §-ové starosti a radosti, spolupodieľam sa pri príprave a organizácii ráčikovského plesu a od septembra 2014 vediem kurzy baby salsy. Čas strávený v Ráčiku a pre Ráčik je pre mňa zmysluplným využitím času na MD/RD a pre moje dve detičky úžasným priestorom na rozvoj, interakciu a vytváranie sociálnych kontaktov.Teší ma rozvoj Ráčika, ktorý už nie len o mamičkách s malými deťmi, ale zahŕňa celé rodiny a vytvára tak jednu obrovskú rodinu – Ráčikovskú komunitu skvelých ľudí. Pridajte sa a rozšírte rady tejto úžasnej komunity.

Katarína Plevková
- Členka

Ráčik som si vyhľadala asi s ročným dieťaťom, kedy som pocítila, že sa doma nudìm a že môžem niečim prispieť do spoločnosti mamičiek na materskej. Bolo to v roku 2011. Mala som službu raz občas dvakrát týždenne. Rada opravujem hračky. Všetky moje deti som vodila do račika,kde sa zahrali a aj takýmto spôsobom sa lepšie adaptovali na škôlku. Veľmi som vďačná za pomoc maminkám pri deťoch. Vymieňali sme si skúsenosti a zážitky ohľadne našich ratolestí a verím, že Ráčik bude mať čo ponúknuť stále ďalším a novým mamičkám. Ráčikovské prostredie je určite spestrením počas materskej dovolenky.

Katarína Siebenstich
- Členka

Ráčik sa do môjho povedomia dostal už dávno, viacmenej som ho poznala z rozprávania diavčat, maminiek, ktoré chodievali cvičiť do fitka, v ktorom som kedysi trénovala. A keď som sa stala maminou aj ja, našli si ma a začali sme spolu cvičiť… v Ráčiku. S dievčatami/maminami sme si vybudovali super tím a postupne sa z nás stali skvelé kamošky. Ráčik sa pre mňa stal nevyhnutnou rutinou, bez ktorej si výchovu mojej dcérky Stelky neviem a ani nechcem predstaviť, akosi mi je s ním lepšie, lahšie, veselšie. Navštívte nás a okúste

Lenka Antalová Plavúchová
- Členka

Som členkou Ráčika 9 rokov a prežila som s centrom lepšie aj horšie časy, keď bol Ráčik zatvorený a súdili sme sa o priestory. Mám 3 synov (10,7,3) vďaka ktorým som mala tú úžasnú príležitosť stráviť krásne roky v Ráčiku. Stala som sa štatutárkou v čase, keď sme takmer prišli o priestory a štatutárstvo som odovzdala po 4 rokoch, spolu so znovuotvoreným a zrekonštruovaným centrom. Pracovala som dobrovoľnícky, ale skúsenosti sú na nezaplatenie. odporúčam zažiť!

Linda Benková
- Členka

Volám sa Linda, mám dvoch synov Samka a  Danielka. Som na rodičovskej dovolenke pät rokov a užívam si toto krásne obdobie so všetkým, čo k tomu patrí spolu s Ráčikom. Do Ráčika som prišla pre možnosť sebarealizácie, spoznať nových ľudí a tiež si nájsť parťákov / parťáčky aj pre chalanov. Je to skvelé miesto, kde sa určite oplatí prísť.

Lucia Ábelová
- Členka

O Ráčiku som sa dozvedela od známej a chodíme tam s dcérkou od roku 2015. Je to veľmi príjemné spestrenie. Najprv som bola ako dobrovoľníčka a teraz už ako členka. Dcérka sa rada hrá s ostatnými deťmi a ja mám nové kamošky. :) V Ráčiku sú aj ďaľšie aktivita kurzy, do ktorých sa radi zapájame.

Lucia Blaasová
- Členka

V januári 2014 som začala v Ráčiku ako dobrovoľníčka na službách v herni, s mužom sme sa potom podieľali na moderovaní a príprave karnevalu, od mája som členkou a pomaly preberám pokladňu. A čo Ráčik pre nás znamená? Príjemné spestrenie programu a úžasná príležitosť spoznať nových milých a zaujímavých ľudí. Pre mňa osobne je to okrem toho miesto, kde sa človek môže realizovať a získava dobrý pocit, že prispel svojou troškou celej spoločnosti. Pre nášho syna je to priestor, kde sa pri hre môže rozvíjať a tráviť krásne chvilky s inými deťmi /nielen/ počas zlého počasia a nikdy odtiaľto nechce dobrovoľne odísť domov. Som rada, že môžeme byť súčasťou “rodiny”, ktorá sa dobrovoľne, nezištne a spoločne podieľa na rôznych aktivitách v prospech iných.

Lucia Wurfl
- Členka

Už keď sa narodil môj prvý synček Marek som nedočkavo čakala, kým bude mať aspoň pár mesiacov a mohli sme začať navštevovať rodinné centrum Ráčik. Začínali sme s bábätkovom , neskôr som mala službu v herničke. Je to úžasné miesto, ktoré mi pomáhalo prežiť daždivé a mrazivé dni na materskej dovolenke. Získala nové priateľstvá s ktorými sa vieme porozprávať nielen o deťoch. V neposlednom rade Ráčik organizuje rôzne zaujímavé kurzy a prednášky, prevádzkuje mini knižnicu. Teraz po krátkej pracovnej prestávke chodím do Ráčika opäť s druhým synčekom Danielom.

Marta Štefánková
- Členka

Narodila som sa v Ostrave a po maturitnom štúdiu na gymnáziu som dlho študovala ale nedoštudovala ekonómiu na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. V roku 2001 som sa vydávala v Bratislave-Rači a odvtedy tu veľmi spokojne žijem. Mám dve dcéry (13 a 10 rokov), jedného syna (4) a manžela (stále rovnakého:-) Od roku 2006 som aktívnou členkou v občianskom združení Rodinné centrum Ráčik, kde som pôsobila 2 roky aj ako štatutárna zástupkyňa. V rámci aktivít v rodinnom centre som sa zoznámila s Montessori pedagogikou. V priebehu tretej materskej som sa potom rozhodla „postaviť sa na vlastné nohy“ a spolu s dvomi kolegyňami založiť a vybudovať Montessori škôlku – Krasňanko. Mojím veľkým snom je vybudovanie Montessori školy a celkovej propagácii Montessori vzdelávania a rešpektujúceho prístupu k deťom.

Mirka Loyová
- Členka

Som mamou trom úžasným deťom Martinkovi ( 4,5 ), Zuzke (2,5) a Jurkovi (4 mes.) Ráčik je môj „druhý domov“ na materskej dovolenke. V Ráčiku som hádam už robila vsetko: upratatovala, mala službu v herni, viedla tvorivé dielne a mnoho iného. Momentálne sa hlavne venujem príprave plesu a v blízkej budúcnosti podpornej skupine nosiacich mamin. Často ma potešia maličkosti ako pekné počasie a náhodné stretnutia. Mám slabosť pre smajlíkov a čokoládu. Milujem svoju rodinu a momentálne aj moju prácu pre Ráčik. Budem rada keď sa naše rady rozrastú o ďalšie členky a členov pretože nezištná práca pre dobrú vec má zmysel.

Monika Róthová
- Členka

V Ráčiku som aktívna od roku 2012. Ráčiku som pomáhala rôznymi spôsobmi, spočiatku ako dobrovoľníčka počas služieb v herni, neskôr ako členka Ráčika som mala na starosti dotácie a granty, časom som sa stala predsedníčkou Ráčika. Mám dve deti, Dominika a Júliu. Rada chodím s deťmi do lesa, či už na pešo alebo na bycikli.

Slavka Dobrotová
- Členka
Vierka Múčková
- Členka

Som mama dvoch synov – Filipka a Dominika. 4 roky strávené na RD neskutočne obohatil Ráčik a neviem si predstaviť, čo by som robila, kebyže do Ráčika nechodím. Začala som Babätkovom a odvtedy sa aktívne zapájam na chode Ráčika. Deti centrum milujú, ja sa tam môžem realizovať ale aj oddýchnuť si. Spoznala som veľa úžasných mamičiek, s ktorými dúfam budeme v kontakte aj naďalej. V Ráčiku sme si všetky maminky rovné, pomáhame si, podporujeme sa a svojou aktivitou prispievame na dobrú vec.

Zdenka Lenartová
- Členka

Do Ráčika som začala chodiť s dcérkou na kurz masáže bábätiek. Pamätám si dodnes, ako som sa potešila, keď som zistila, že na kurz nemusím cestovať do inej mestskej časti a že ho mám takto pod nosom priamo v Krasňanoch.

Častejšie som začala navštevovať Ráčik keď sa nám narodil mladší syn, chodili sme do herničky so staršou dcérkou. V jeden deň som sa len tak spýtala, či by nepotrebovali ďalšiu dobrovoľníčku a pár mesiacov na to sme už navštevovali Ráčik pravidelne každý štvrtok, keď sme mali službu.

Ráčik pomohol mne aj deťom. Staršia dcérka si pomaly zvykala na kolektív, Kajko je momentálne v Ráčiku ako doma. A pre mňa je dobrovoľníctvo v Ráčiku psychohygiena a radosť v jednom, získala som nové kontakty a zúčastnila sa niekoľkých zaujímavých akcií a prednášok, ktoré mi pomáhajú zvládať materstvo. Momentálne som už členka a mám v Ráčiku na starosti služby v Zelenej herni.

 

Najbližšie akcie