Pondelok od 10:00
štvrtok podľa rozpisu
štvrok od 13:00
piatok od 10:00
podľa rozpisu

Náš tím

Miška Horváthová
- Štatutárna zástupkyňa

Som vyštudovaná špeciálna pedagogička a momentálne na RD s mojimi dcerkami. Do Ráčika som sa prihlásila robiť kurz “Tvorivé dielničky pre detičky”, aby som troška vybočila zo sterotypu materských povinností a robila niečo kreatívne. Momentálne v Ráčiku pôsobím ako členka, vediem kurz “Malí muzikanti” , " Tvorivé dielne pre mamičky", taktiež organizujem a pomáham pri organizovaní seminárov, kurzov a rôznych ráčikovských akcií.
V Ráčiku prežívame s deťmi príjemné chvíle, spoznali sme veľa priateľov a aj sa veľa nového naučili. Preto s radosťou prispievam svojimi nápadmi a pomocou k jeho fungovaniu.

Monika Róthová
- Štatutárna zástupkyňa

V Ráčiku som aktívna od roku 2012. Ráčiku som pomáhala rôznymi spôsobmi, spočiatku ako dobrovoľníčka počas služieb v herni, neskôr ako členka Ráčika som mala na starosti dotácie a granty, časom som sa stala predsedníčkou Ráčika. Mám dve deti, Dominika a Júliu. Rada chodím s deťmi do lesa, či už na pešo alebo na bycikli.

Katarína Plevková
- Dobrovoľnička

Ráčik som si vyhľadala asi s ročným dieťaťom, kedy som pocítila, že sa doma nudìm a že môžem niečim prispieť do spoločnosti mamičiek na materskej. Bolo to v roku 2011. Mala som službu raz občas dvakrát týždenne. Rada opravujem hračky. Všetky moje deti som vodila do račika,kde sa zahrali a aj takýmto spôsobom sa lepšie adaptovali na škôlku. Veľmi som vďačná za pomoc maminkám pri deťoch. Vymieňali sme si skúsenosti a zážitky ohľadne našich ratolestí a verím, že Ráčik bude mať čo ponúknuť stále ďalším a novým mamičkám. Ráčikovské prostredie je určite spestrením počas materskej dovolenky.

Veronika Mikušková
- Dobrovoľníčka

Členkou Ráčika som od septembra 2014. Mám syna Timka. Vďaka Ráčiku som spoznala veľmi milé aktívne maminy, ktoré ma v mnohom inšpirovali. Zistila som že aj počas materstva a starostlivosti o môj malý poklad sa dá realizovať v tom, čo ma baví. Vždy som sa stretla s ústretovosťou, podporou, pohodovou atmosférou, čo si velmi cením. Často si hovorievam, že ak si ukrojím trochu zo svojho času pre Ráčik a aktivity, ktoré robím, spríjemním tým možno čas a náladu iným ľuďom. Tento pocit ma nesmierne napĺňa a ak váhate, či sa pridať k nám, toto je jeden z mnohých dôvodov. Tešíme sa na teba.

Adriana Bezáková
- Členka

Mam trojročného syna Dominika, v Ráčiku mám službu každý utorok poobede a pomáham pri organizácii MDD, Huráá Jeseň, Blšák, Viazanie vianočných vencov a Lampiónového sprievodu. Som ochotnícka herečka a medzi moje záľuby patrí najmä háčkovanie, patchwork, lyžovanie a zbieranie slimákov s mojim synom.

Erika Nagyova
- Členka
Eva Vitkovičová
- Členka

Ráčik som objavila v roku 2012, keď sme so synom (4) hľadali niečo na zpríjemnenie upršaných dní. Boli sme centrom nadšení a ja som bola prekvapená, ako je možné, že v centre všetko perfektne funguje bez jediného zamestnanca, len vďaka dobrovoľníckej práci mamičiek. A ako sme sem častejšie chodili, aj ja som mala túžbu prispieť svojou troškou k tomuto fungujúcemu systému. Začala som ako dobrovoľníčka s pravidelnými službami a neskôr ako členka a štatutárka. V súčasnosti som v Ráčiku zodpovedná za vedenie účtovníctva. Po narodení dcérky (1) sa moja “dovolenka” predĺžila na ďalšie 3 roky a tým aj pôsobenie v Ráčiku. Som veľmi rada, že Ráčik existuje, že sa s deťmi môžeme prísť kedykoľvek pohrať, vyrozprávať sa, že sme si tu našli kamarátov, že si môžeme požičať knihy, hračky, že sa tu môžeme vzdelávať, zacvičiť si, zúčastňovať sa úžasných akcií. A vďaka Ráčiku som spoznala veľa skvelých ľudí, ktorí zmenili môj pohľad na pôrod, materstvo, výchovu detí a hlavne to, že deti sú to najlepšie, čo na tomto svete je.

Hana Kiáts
- Členka

Okolo Ráčika som chodievala ešte keď som bola tehotná a tešila som sa, aké je to super, že máme rodinné centrum takto blízko. Keď sa Riško narodil a trochu rozkukal po svete, začali sme do Ráčika chodiť, spočiatku na pondelkové Bábätkovo. Neskôr som začala vypomáhať so službami v zelenej herni a v montessori herni. V súčasnosti mám na starosť web stránku nášho rodinného centra. Ak máte nejaké návrhy na jej zlepšenie, neváhajte mi napísať na hana.kiats@gmail.com :)

Janka Bezáková
- Členka

Ako každá z nás som k Ráčiku priľnula ako dobrovoľníčka so službami v zelenej herni, pokračovala členkou s 1 ročným obdobím štatutárstva. V Ráčiku mám na starosti okrem iného §-ové starosti a radosti, spolupodieľam sa pri príprave a organizácii ráčikovského plesu a od septembra 2014 vediem kurzy baby salsy. Čas strávený v Ráčiku a pre Ráčik je pre mňa zmysluplným využitím času na MD/RD a pre moje dve detičky úžasným priestorom na rozvoj, interakciu a vytváranie sociálnych kontaktov.Teší ma rozvoj Ráčika, ktorý už nie len o mamičkách s malými deťmi, ale zahŕňa celé rodiny a vytvára tak jednu obrovskú rodinu – Ráčikovskú komunitu skvelých ľudí. Pridajte sa a rozšírte rady tejto úžasnej komunity.

Katarína Siebenstich
- Členka

Ráčik sa do môjho povedomia dostal už dávno, viacmenej som ho poznala z rozprávania diavčat, maminiek, ktoré chodievali cvičiť do fitka, v ktorom som kedysi trénovala. A keď som sa stala maminou aj ja, našli si ma a začali sme spolu cvičiť… v Ráčiku. S dievčatami/maminami sme si vybudovali super tím a postupne sa z nás stali skvelé kamošky. Ráčik sa pre mňa stal nevyhnutnou rutinou, bez ktorej si výchovu mojej dcérky Stelky neviem a ani nechcem predstaviť, akosi mi je s ním lepšie, lahšie, veselšie. Navštívte nás a okúste

Lenka Antalová Plavúchová
- Členka

Som členkou Ráčika 9 rokov a prežila som s centrom lepšie aj horšie časy, keď bol Ráčik zatvorený a súdili sme sa o priestory. Mám 3 synov (10,7,3) vďaka ktorým som mala tú úžasnú príležitosť stráviť krásne roky v Ráčiku. Stala som sa štatutárkou v čase, keď sme takmer prišli o priestory a štatutárstvo som odovzdala po 4 rokoch, spolu so znovuotvoreným a zrekonštruovaným centrom. Pracovala som dobrovoľnícky, ale skúsenosti sú na nezaplatenie. odporúčam zažiť!

Lucia Blaasová
- Členka

V januári 2014 som začala v Ráčiku ako dobrovoľníčka na službách v herni, s mužom sme sa potom podieľali na moderovaní a príprave karnevalu, od mája som členkou a pomaly preberám pokladňu. A čo Ráčik pre nás znamená? Príjemné spestrenie programu a úžasná príležitosť spoznať nových milých a zaujímavých ľudí. Pre mňa osobne je to okrem toho miesto, kde sa človek môže realizovať a získava dobrý pocit, že prispel svojou troškou celej spoločnosti. Pre nášho syna je to priestor, kde sa pri hre môže rozvíjať a tráviť krásne chvilky s inými deťmi /nielen/ počas zlého počasia a nikdy odtiaľto nechce dobrovoľne odísť domov. Som rada, že môžeme byť súčasťou “rodiny”, ktorá sa dobrovoľne, nezištne a spoločne podieľa na rôznych aktivitách v prospech iných.

Lucia Wurfl
- Členka

Už keď sa narodil môj prvý synček Marek som nedočkavo čakala, kým bude mať aspoň pár mesiacov a mohli sme začať navštevovať rodinné centrum Ráčik. Začínali sme s bábätkovom , neskôr som mala službu v herničke. Je to úžasné miesto, ktoré mi pomáhalo prežiť daždivé a mrazivé dni na materskej dovolenke. Získala nové priateľstvá s ktorými sa vieme porozprávať nielen o deťoch. V neposlednom rade Ráčik organizuje rôzne zaujímavé kurzy a prednášky, prevádzkuje mini knižnicu. Teraz po krátkej pracovnej prestávke chodím do Ráčika opäť s druhým synčekom Danielom.

Marta Štefánková
- Členka

Narodila som sa v Ostrave a po maturitnom štúdiu na gymnáziu som dlho študovala ale nedoštudovala ekonómiu na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. V roku 2001 som sa vydávala v Bratislave-Rači a odvtedy tu veľmi spokojne žijem. Mám dve dcéry (13 a 10 rokov), jedného syna (4) a manžela (stále rovnakého:-) Od roku 2006 som aktívnou členkou v občianskom združení Rodinné centrum Ráčik, kde som pôsobila 2 roky aj ako štatutárna zástupkyňa. V rámci aktivít v rodinnom centre som sa zoznámila s Montessori pedagogikou. V priebehu tretej materskej som sa potom rozhodla „postaviť sa na vlastné nohy“ a spolu s dvomi kolegyňami založiť a vybudovať Montessori škôlku – Krasňanko. Mojím veľkým snom je vybudovanie Montessori školy a celkovej propagácii Montessori vzdelávania a rešpektujúceho prístupu k deťom.

Mirka Loyová
- Členka

Som mamou trom úžasným deťom Martinkovi ( 4,5 ), Zuzke (2,5) a Jurkovi (4 mes.) Ráčik je môj „druhý domov“ na materskej dovolenke. V Ráčiku som hádam už robila vsetko: upratatovala, mala službu v herni, viedla tvorivé dielne a mnoho iného. Momentálne sa hlavne venujem príprave plesu a v blízkej budúcnosti podpornej skupine nosiacich mamin. Často ma potešia maličkosti ako pekné počasie a náhodné stretnutia. Mám slabosť pre smajlíkov a čokoládu. Milujem svoju rodinu a momentálne aj moju prácu pre Ráčik. Budem rada keď sa naše rady rozrastú o ďalšie členky a členov pretože nezištná práca pre dobrú vec má zmysel.

Slavka Dobrotová
- Členka
Vierka Múčková
- Členka

Som mama dvoch synov – Filipka a Dominika. 4 roky strávené na RD neskutočne obohatil Ráčik a neviem si predstaviť, čo by som robila, kebyže do Ráčika nechodím. Začala som Babätkovom a odvtedy sa aktívne zapájam na chode Ráčika. Deti centrum milujú, ja sa tam môžem realizovať ale aj oddýchnuť si. Spoznala som veľa úžasných mamičiek, s ktorými dúfam budeme v kontakte aj naďalej. V Ráčiku sme si všetky maminky rovné, pomáhame si, podporujeme sa a svojou aktivitou prispievame na dobrú vec.

Miroslav Dudlák
- Člen

Do Ráčika ma zavolala Lenka Antalová Plavuchová koncom roku 2011, keď sa plánovalo vybavenie herní na Peknej ceste. Výsledkom tejto spolupráce je drevená šmýkačka za peniaze zo zamestnaneckého grantu SPP. Vtedy som netušil, že išlo iba o prvé z mnohých dobrodružstiev s Ráčikom, ktoré mali nasledovať… V Ráčiku mám na starosti Krasňanský zelovoc – prvú sídliskovú záhradku na Slovensku. Popri tom sa snažím rozbiehať alebo zapájať sa do projektov zameraných na staršie deti a na aktivity pre celé rodiny (herné popoludnie s Klubom Ruiny, Cyklokino s Mládežou ulice, Restaurant Day, Varáčik). Ráčik je pre mňa miesto, kde sa stretáva a priatelí komunita úžasných ľudí a kde sa hrajú a realizujú naše dve deti. Ráčik je miesto, kam chodím prezliecť svoj tmavý oblek za dobrovoľnícke tričko veľmi rád. A ešte radšej som, keď sa mi podarí nadchnúť a zapojiť do aktivít Ráčika ďalších ľudí, ktorí majú chuť spraviť z nášho sídliska ešte lepšie miesto pre život. Ak o takých viete, rozhodne nám dajte vedieť!