utorok od 13:00
podľa rozpisu
pondelok, streda a štvrtok
utorok od 10:30
Pondelok od 10:00

Dobrovolníčky

Andrea Danišová
- Dobrovolníčka

Do Ráčika som s Matúškom prišla vlastne náhodou. Videla som rodinné centrum a keď sme jedného dňa šli z rehabilitácie, vošli sme dnu. Matúško bol ešte maličké bábätko. Mamičky na službe mi ukázali celý priestor a predstavili možnosti. Bolo to veľmi prijemné a stále je :). Prísť, stretnúť sa s mamičkami, dať si chutnú kávu a hlavne, Matúško do Ráčika už sám z radosťou uteká. Začali sme v Bábätkove, čo bolo veľmi príjmené, lebo sa stretol s rovesníkmi a postupne som aj ja začala chodiť na rôzne aktivity a prednášky. Myslím si, že Ráčik je naozaj veľmi dobré rodinné centrum v Bratislave, pre nás najlepšie :)

Andrea Púchlová
- Dobrovoľníčka

V rodinnom centre Ráčik som od roku 2012. Spolu s mojim synom Lukášom (3r.) sme spoznávali nové mamičky a detičky. Postupne som sa zapájala do chodu Ráčika a moja materská dovolenka dostala úplne iný rozmer. Nielen môj syn sa tam rozvíjal a dobre cítil, ale aj ja som si našla zmysluplné uplatnenie svojich schopností pre komunitu. Teším sa na ďalšie aktivity v Ráčiku.

Annamaria Pottman Oravkinová
- Dobrovoľníčka
Barbora Mačugová
- Dobrovoľníčka
Beáta Horňáková
- Dobrovoľníčka

Moja prvá návšteva Ráčika prebehla krátko potom, ako sme sa prisťahovali do Krasňan. Navštevovala som kurz ashtanga jogy. Bola som šťastná, že na skok od domu máme takéto centrum s veľkým výberom prednášok a kurzov nielen pre deti. Keď mala moja dcérka Dorotka 8 mesiacov, začali sme navštevovať "Cvičenie s deťmi" a obe sme si hodiny zamilovali. Obdivujem všetky tie akčné maminy, ktoré to celé vybudovali, neustále organizujú rôzne akcie a vedú kurzy. Chcela som tiež pomôcť a prispieť aspoň trošku k chodu Ráčika..a tak som sa stala dobrovoľníčkou v herničke.

Eva Vitkovičová
- Dobrovolníčka

Ráčik som objavila v roku 2012, keď sme so synom (4) hľadali niečo na zpríjemnenie upršaných dní. Boli sme centrom nadšení a ja som bola prekvapená, ako je možné, že v centre všetko perfektne funguje bez jediného zamestnanca, len vďaka dobrovoľníckej práci mamičiek. A ako sme sem častejšie chodili, aj ja som mala túžbu prispieť svojou troškou k tomuto fungujúcemu systému. Začala som ako dobrovoľníčka s pravidelnými službami a neskôr ako členka a štatutárka. V súčasnosti som v Ráčiku zodpovedná za vedenie účtovníctva. Po narodení dcérky (1) sa moja “dovolenka” predĺžila na ďalšie 3 roky a tým aj pôsobenie v Ráčiku. Som veľmi rada, že Ráčik existuje, že sa s deťmi môžeme prísť kedykoľvek pohrať, vyrozprávať sa, že sme si tu našli kamarátov, že si môžeme požičať knihy, hračky, že sa tu môžeme vzdelávať, zacvičiť si, zúčastňovať sa úžasných akcií. A vďaka Ráčiku som spoznala veľa skvelých ľudí, ktorí zmenili môj pohľad na pôrod, materstvo, výchovu detí a hlavne to, že deti sú to najlepšie, čo na tomto svete je.

Henrieta Lukáčová
- Dobrovoľníčka
Katarína Plevková
- Dobrovolníčka

Ráčik som si vyhľadala asi s ročným dieťaťom, kedy som pocítila, že sa doma nudìm a že môžem niečim prispieť do spoločnosti mamičiek na materskej. Bolo to v roku 2011. Mala som službu raz občas dvakrát týždenne. Rada opravujem hračky. Všetky moje deti som vodila do račika,kde sa zahrali a aj takýmto spôsobom sa lepšie adaptovali na škôlku. Veľmi som vďačná za pomoc maminkám pri deťoch. Vymieňali sme si skúsenosti a zážitky ohľadne našich ratolestí a verím, že Ráčik bude mať čo ponúknuť stále ďalším a novým mamičkám. Ráčikovské prostredie je určite spestrením počas materskej dovolenky.

Klaudia Hubová
- Dobrovoľníčka

Do Ráčika sme s dcérkou začali chodiť, keď mala asi rok. Najprv sme vyskúšali Bábätkovo, neskôr klasickú herňu. Keďže sa nám obom v Ráčiku páčilo, rozhodla som sa stať dobrovolníčkou a tak mávame službu v herni raz do týždňa. Okrem toho využívame aj iné aktivity, ktoré Ráčik ponúka, ako Otvorený ateliér alebo Cvičenie a tancovanie pre detičky. Ráčik je výborné miesto, kde môžu rodičia s malými deťmi zmysluplne tráviť čas, spoznať nových ľudí a nájsť si kamarátov.

Kristína Marková
- Dobrovoľníčka

Som mama už 6 rokov a presne toľko poznám aj RC Ráčik. Mám dve deti, a teda 6 ročnú dcérku a ročného synčeka. S prvorodenou sme zo začiatku Ráčik navštevovali tak ako každá z Vás a naše prvé kroky viedli do zelenej herni. Časom sme však objavili aj čaro kurzov v oranžovej herničke. Viackrát som bola oslovená, či by som nechcela chodiť na služby do herne, priznám sa, že ma to lákalo, no vtedy som sa na to ešte neodhodlala. Až teraz, na druhej rodičovskej dovolenke, som si povedala, že to idem vyskúšať. A tak som tu... ako nová dobrovoľníčka :)

Lubka Dosova
- Dobrovoľníčka
Lucia Wurfl
- Dobrovolníčka

Už keď sa narodil môj prvý synček Marek som nedočkavo čakala, kým bude mať aspoň pár mesiacov a mohli sme začať navštevovať rodinné centrum Ráčik. Začínali sme s bábätkovom , neskôr som mala službu v herničke. Je to úžasné miesto, ktoré mi pomáhalo prežiť daždivé a mrazivé dni na materskej dovolenke. Získala nové priateľstvá s ktorými sa vieme porozprávať nielen o deťoch. V neposlednom rade Ráčik organizuje rôzne zaujímavé kurzy a prednášky, prevádzkuje mini knižnicu. Teraz po krátkej pracovnej prestávke chodím do Ráčika opäť s druhým synčekom Danielom.

Martina Luleiová
- Dobrovoľníčka
Martina Vidomanová
- Dobrovoľníčka

Do Ráčika ma priviedla moja dcérka Eliška, najprv sme chodili "spolu" na gravidjógu, teraz chodíme spolu ako dobrovoľníčky na Babätkovo :).
Ráčik je výborný nápad pre maminy (nielen) na materskej, miesto na nové stretnutia pre nás aj detičky, miesto pre podporu v nie vždy ľahkom materstve, miesto, kde spolu môžeme tráviť čas.

Nora Krajniaková
- Dobrovoľníčka
Do Ráčika chodím od pol roka veku môjho prvého syna (26 mes.), dobrovolníčka v herni som cca od apríla 2017. 
Dôvody, prečo som začala chodiť do Ráčika, resp. neskôr aj pomáhať:
- Ráčik je fascinujúci fungujúci neziskový projekt (od ktorého by sa aj niektoré firmy mali čo učit :)), a tak ho treba podporovať
- môj syn tu má možnosť získať prvé sociálne zručnosti v kolektíve detí, kým začne chodiť do škôlky
- pre mňa je to zdroj informácií a kontaktov, čo sa na materskej vždy hodí
 
Renáta Ďurčenková
- Dobrovoľníčka
Slavka Dobrotová
- Dobrovolníčka