pondelok, streda a štvrtok
štvrtok podľa rozpisu
utorok od 13:00
Každý nepárny pondelok od 16:00
podľa rozpisu

Náš tím

Monika Róthová - ŠTATUTÁRNA ZÁSTUPKYŇA

V Ráčiku vypomáham od roku 2012 a dozvedela som sa o ňom od Zuzky Turóciovej, bývalej členky a štatutárky Ráčika. Ako členka mám za úlohu starať sa o projekty Ráčika a okrem toho ma môžete stretnúť na Bábätkove. Mám dve deti, Dominika a Júliu. Rada chodím s deťmi do lesa, či už na pešo alebo na bycikli.

 

 

Miška Horváthová - ŠTATUTÁRNA ZÁSTUPKYŇA

Som vyštudovaná špeciálna pedagogička a momentálne na RD s mojou dcérkou. Do Ráčika som sa prihlásila robiť kurz “Tvorivé dielničky pre detičky”, aby som troška vybočila zo sterotypu materských povinností a robila niečo kreatívne. Momentálne v Ráčiku pôsobím ako členka, vediem kurz “Malí muzikanti”, organizujem a pomáham pri organizovaní seminárov, kurzov a rôznych ráčikovských akcií. Som veľmi rada, že pri mojom bydlisku funguje takéto rodinné centrum, kde máme s dcérkou možnosť socializovania sa a spestrenia programu:) Zároveň, že ako členka môžem prispievať svojimi nápadmi a pomocou k fungovaniu nášho rodinného centra. Robí mi to radosť a rada vidím, keď aj prácu ktorú robím, teší druhých.

Andrea Čabáková - ČLENKA

Členkou OZ Ráčik som od roku 2013, pričom náplňou mojej práce bolo právne poradenstvo a príprava projektov na získavanie financií pre chod centra. Ráčik mi dal predovšetkým nové priateľstvá, skúsenosti a možnosť sebarealizácie na materskej dovolenke a najmä mojím dvom deťom možnosť socializácie a získavania prvých kamarátov.

 

 

 

Katarína Plevková - ČLENKA

Ráčik som si vyhľadala s ročným dieťaťom, kedy som pocítila, že chcem niečim prispieť do spoločnosti mamičiek na materskej, môžem tu realizovať svoju záľubu v oprave hračiek, čo som dovtedy nevedela, že mám. Mám službu raz týždenne. V júni to bude 5 rokov čo som tu “odchovala” 3 deti, aj v náručí ráčikovských mamičiek, ktoré mi pohojdávali babätká v perinke, prihovárali sa im, kedy som ja uz nevládala zo stereotypu a únavy, neskôr sa pohrali s inými rovesníkmi a tak sa mi detičky aj takýmto spôsobom lepšie adaptovali na škôlku. Rada som si vymieňala skúsenosti a zážitky ohľadne našich ratolestí, spoznala nové témy workshopov a verím, že Ráčik bude mať čo ponúknuť stále ďalším a ďalším mamičkám. Ráčikovské prostredie je určite spestrením počas materskej dovolenky.

Eva Vitkovičová - ČLENKA

Ráčik som objavila v roku 2012, keď sme so synom (4) hľadali niečo na zpríjemnenie upršaných dní. Boli sme centrom nadšení a ja som bola prekvapená, ako je možné, že v centre všetko perfektne funguje bez jediného zamestnanca, len vďaka dobrovoľníckej práci mamičiek. A ako sme sem častejšie chodili, aj ja som mala túžbu prispieť svojou troškou k tomuto fungujúcemu systému. Začala som ako dobrovoľníčka s pravidelnými službami a neskôr ako členka a štatutárka. V súčasnosti som v Ráčiku zodpovedná za vedenie účtovníctva. Po narodení dcérky (1) sa moja “dovolenka” predĺžila na ďalšie 3 roky a tým aj pôsobenie v Ráčiku. Som veľmi rada, že Ráčik existuje, že sa s deťmi môžeme prísť kedykoľvek pohrať, vyrozprávať sa, že sme si tu našli kamarátov, že si môžeme požičať knihy, hračky, že sa tu môžeme vzdelávať, zacvičiť si, zúčastňovať sa úžasných akcií. A vďaka Ráčiku som spoznala veľa skvelých ľudí, ktorí zmenili môj pohľad na pôrod, materstvo, výchovu detí a hlavne to, že deti sú to najlepšie, čo na tomto svete je.

Vierka Múčková - ČLENKA

Som mama dvoch synov – Filipka a Dominika. 4 roky strávené na RD neskutočne obohatil Ráčik a neviem si predstaviť, čo by som robila, kebyže do Ráčika nechodím. Začala som Babätkovom a odvtedy sa aktívne zapájam na chode Ráčika. Deti centrum milujú, ja sa tam môžem realizovať ale aj oddýchnuť si. Spoznala som veľa úžasných mamičiek, s ktorými dúfam budeme v kontakte aj naďalej. V Ráčiku sme si všetky maminky rovné, pomáhame si, podporujeme sa a svojou aktivitou prispievame na dobrú vec.

 

Marta Štefánková - ČLENKA

Narodila som sa v Ostrave a po maturitnom štúdiu na gymnáziu som dlho študovala ale nedoštudovala ekonómiu na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. V roku 2001 som sa vydávala v Bratislave-Rači a odvtedy tu veľmi spokojne žijem. Mám dve dcéry (13 a 10 rokov), jedného syna (4) a manžela (stále rovnakého:-) Od roku 2006 som aktívnou členkou v občianskom združení Rodinné centrum Ráčik, kde som pôsobila 2 roky aj ako štatutárna zástupkyňa. V rámci aktivít v rodinnom centre som sa zoznámila s Montessori pedagogikou. V priebehu tretej materskej som sa potom rozhodla „postaviť sa na vlastné nohy“ a spolu s dvomi kolegyňami založiť a vybudovať Montessori škôlku – Krasňanko. Mojím veľkým snom je vybudovanie Montessori školy a celkovej propagácii Montessori vzdelávania a rešpektujúceho prístupu k deťom.

Andrea Púchlová - ČLENKA

V rodinnom centre Ráčik som od roku 2012. Spolu s mojim synom Lukášom (3r.) sme spoznávali nové mamičky a detičky. Postupne som sa zapájala do chodu Ráčika a moja materská dovolenka dostala úplne iný rozmer. Nielen môj syn sa tam rozvíjal a dobre cítil, ale aj ja som si našla zmysluplné uplatnenie svojich schopností pre komunitu. Teším sa na ďalšie aktivity v Ráčiku.

 

Mirka Loyová - ČLENKA

Som mamou trom úžasným deťom Martinkovi ( 4,5 ), Zuzke (2,5) a Jurkovi (4 mes.) Ráčik je môj „druhý domov“ na materskej dovolenke. V Ráčiku som hádam už robila vsetko: upratatovala, mala službu v herni, viedla tvorivé dielne a mnoho iného. Momentálne sa hlavne venujem príprave plesu a v blízkej budúcnosti podpornej skupine nosiacich mamin. Často ma potešia maličkosti ako pekné počasie a náhodné stretnutia. Mám slabosť pre smajlíkov a čokoládu. Milujem svoju rodinu a momentálne aj moju prácu pre Ráčik. Budem rada keď sa naše rady rozrastú o ďalšie členky a členov pretože nezištná práca pre dobrú vec má zmysel.

Janka Belková - ČLENKA

Deti:Viktória 5rokov, Dianka 2 roky. V prvom rade chcem poďakovať celej Ráčikovskej komunite, že vôbec existuje . Dáva miesto a priestor novým priateľstvám, vedomostiam či hrám pre naše ratolesti. Tým, že som prišla z “dediny” do “mesta” a som 400km od môjho rodiska, nemala som tu veľa priateľov či známych, ale vďaka Ráčiku sa to zmenilo. Mám s kým pokecať o starostiach či radostiach “bežného” života na MD/RD. Spolu s Vikinkou vyslovujeme obrovské ĎAKUJEM celému Ráčiku. Sme rady, že máme kde zmysluplne tráviť čas slnečný alebo upršaný a budeme rady, keď sa budú Ráčikovske rady ďalej rozširovať, preto pozývam všetky maminy, oteckov či detičky do skvelého Rodinného Centra Ráčik.

Miroslav Dudlák - ČLEN

Do Ráčika ma zavolala Lenka Antalová Plavuchová koncom roku 2011, keď sa plánovalo vybavenie herní na Peknej ceste. Výsledkom tejto spolupráce je drevená šmýkačka za peniaze zo zamestnaneckého grantu SPP. Vtedy som netušil, že išlo iba o prvé z mnohých dobrodružstiev s Ráčikom, ktoré mali nasledovať… V Ráčiku mám na starosti Krasňanský zelovoc – prvú sídliskovú záhradku na Slovensku. Popri tom sa snažím rozbiehať alebo zapájať sa do projektov zameraných na staršie deti a na aktivity pre celé rodiny (herné popoludnie s Klubom Ruiny, Cyklokino s Mládežou ulice, Restaurant Day, Varáčik). Ráčik je pre mňa miesto, kde sa stretáva a priatelí komunita úžasných ľudí a kam sa hrajú a realizujú naše dve deti. Ráčik je miesto, kam chodím prezliecť svoj tmavý oblek za dobrovoľnícke tričko veľmi rád. A ešte radšej som, keď sa mi podarí nadchnúť a zapojiť do aktivít Ráčika ďalších ľudí, ktorí majú chuť spraviť z nášho sídliska ešte lepšie miesto pre život. Ak o takých viete, rozhodne nám dajte vedieť!

Adriana Bezáková - ČLENKA

Mam trojročného syna Dominika, v Ráčiku mám službu každý utorok poobede a pomáham pri organizácii MDD, Huráá Jeseň, Blšák, Viazanie vianočných vencov a Lampiónového sprievodu. Som ochotnícka herečka a medzi moje záľuby patrí najmä háčkovanie, patchwork, lyžovanie a zbieranie slimákov s mojim synom. Lenka Antalová Plavúchová ČLENKA Som členkou Ráčika 9 rokov a prežila som s centrom lepšie aj horšie časy, keď bol Ráčik zatvorený a súdili sme sa o priestory. Mám 3 synov (10,7,3) vďaka ktorým som mala tú úžasnú príležitosť stráviť krásne roky v Ráčiku. Stala som sa štatutárkou v čase, keď sme takmer prišli o priestory a štatutárstvo som odovzdala po 4 rokoch, spolu so znovuotvoreným a zrekonštruovaným centrom. Pracovala som dobrovoľnícky, ale skúsenosti sú na nezaplatenie. odporúčam zažiť!

Katarína Karsňáková - ČLENKA

 

 

 

 

Katarína Siebenstich - ČLENKA

Ráčik sa do môjho povedomia dostal už dávno, viacmenej som ho poznala z rozprávania diavčat, maminiek, ktoré chodievali cvičiť do fitka, v ktorom som kedysi trénovala. A keď som sa stala maminou aj ja, našli si ma a začali sme spolu cvičiť… v Ráčiku. S dievčatami/maminami sme si vybudovali super tím a postupne sa z nás stali skvelé kamošky. Ráčik sa pre mňa stal nevyhnutnou rutinou, bez ktorej si výchovu mojej dcérky Stelky neviem a ani nechcem predstaviť, akosi mi je s ním lepšie, lahšie, veselšie. Navštívte nás a okúste

Veronika Mikušková - ČLENKA

Členkou Ráčika som od septembra 2014. Mám syna Timka. Vďaka Ráčiku som spoznala veľmi milé aktívne maminy, ktoré ma v mnohom inšpirovali. Zistila som že aj počas materstva a starostlivosti o môj malý poklad sa dá realizovať v tom, čo ma baví. Vždy som sa stretla s ústretovosťou, podporou, pohodovou atmosférou, čo si velmi cením. Často si hovorievam, že ak si ukrojím trochu zo svojho času pre Ráčik a aktivity, ktoré robím, spríjemním tým možno čas a náladu iným ľuďom. Tento pocit ma nesmierne napĺňa a ak váhate, či sa pridať k nám, toto je jeden z mnohých dôvodov. Tešíme sa na teba.

Lucia Blaasová - ČLENKA

V januári 2014 som začala v Ráčiku ako dobrovoľníčka na službách v herni, s mužom sme sa potom podieľali na moderovaní a príprave karnevalu, od mája som členkou a pomaly preberám pokladňu. A čo Ráčik pre nás znamená? Príjemné spestrenie programu a úžasná príležitosť spoznať nových milých a zaujímavých ľudí. Pre mňa osobne je to okrem toho miesto, kde sa človek môže realizovať a získava dobrý pocit, že prispel svojou troškou celej spoločnosti. Pre nášho syna je to priestor, kde sa pri hre môže rozvíjať a tráviť krásne chvilky s inými deťmi /nielen/ počas zlého počasia a nikdy odtiaľto nechce dobrovoľne odísť domov. Som rada, že môžeme byť súčasťou “rodiny”, ktorá sa dobrovoľne, nezištne a spoločne podieľa na rôznych aktivitách v prospech iných.

Janka Bezáková - ČLENKA

Ako každá z nás som k Ráčiku priľnula ako dobrovoľníčka so službami v zelenej herni, pokračovala členkou s 1 ročným obdobím štatutárstva. V Ráčiku mám na starosti okrem iného §-ové starosti a radosti, spolupodieľam sa pri príprave a organizácii ráčikovského plesu a od septembra 2014 vediem kurzy baby salsy. Čas strávený v Ráčiku a pre Ráčik je pre mňa zmysluplným využitím času na MD/RD a pre moje dve detičky úžasným priestorom na rozvoj, interakciu a vytváranie sociálnych kontaktov.Teší ma rozvoj Ráčika, ktorý už nie len o mamičkách s malými deťmi, ale zahŕňa celé rodiny a vytvára tak jednu obrovskú rodinu – Ráčikovskú komunitu skvelých ľudí. Pridajte sa a rozšírte rady tejto úžasnej komunity.

Erika Nagyova - ČLENKA

 

 

 

 

 

 

 

Lucia Wurfl - ČLENKA

Už keď sa narodil môj prvý synček Marek som nedočkavo čakala, kým bude mať aspoň pár mesiacov a mohli sme začať navštevovať rodinné centrum Ráčik. Začínali sme s bábätkovom , neskôr som mala službu v herničke. Je to úžasné miesto, ktoré mi pomáhalo prežiť daždivé a mrazivé dni na materskej dovolenke. Získala nové priateľstvá s ktorými sa vieme porozprávať nielen o deťoch. V neposlednom rade Ráčik organizuje rôzne zaujímavé kurzy a prednášky, prevádzkuje mini knižnicu. Teraz po krátkej pracovnej prestávke začínam chodiť do Ráčika opäť s druhým synčekom Danielom a budem pomáhať s bábatkovom.

Hana Kiáts - ČLENKA

Okolo Ráčika som chodievala ešte keď som bola tehotná a tešila som sa, aké je to super, že máme rodinné centrum takto blízko. Keď sa Riško narodil a trochu rozkukal po svete, začali sme do Ráčika chodiť, spočiatku na pondelkové Bábätkovo.  Neskôr som začala vypomáhať so službami na bábätkove. V súčasnosti mám na starosť web stránku nášho rodinného centra, a ak máte nejaké návrhy na zlepšenie, neváhajte mi napísať na hana.kiats@gmail.com :) 

 

Slavka Dobrotová - ČLENKA