Štatutárne zástupkyne

 

 
Michaela Regešová

 

Predsedníčka

Daniela Miklóšiková

 

Podpredsedníčka

Linda Benková

 

Podpredsedníčka

Dobrovoľníctvo mi bolo vždy blízke a táto príležitosť ma doviedla aj do Ráčika, kde som začala ako dobrovoľníčka na službách. Najskôr som si ich chcela len vyskúšať, ale priťahovalo ma to ako čerstvý tatranský vzduch či nepopísaný prašan pre lyžiara.
Nielenže som sa v rámci návštev Ráčika stretla s ľuďmi s rovnakými starosťami, vymieňali sme si rady. Ale aj môjmu synčekovi sa v herni zapáčilo a našiel si nových kamarátov.

 

Rovnako aj ja, spoznala som sa s inšpiratívnymi, kreatívnymi a neuveriteľne šikovnými mamičkami, ktoré ma posunuli nielen v sebarozvoji, ale sú mi vzorom doteraz.
Dozvedela som sa zaujímavé veci a naučila sa čosi na workshopoch a rôznych kurzoch, ktoré sa v Ráčiku organizujú.
Ráčik je taká naša oáza, kam rada chodím so synom sa nielen zahrať, ale aj učiť.

„Iba tam, kde sa stretávajú deti, existuje reálna šanca na zábavu.“ (Mignon McLaughlin

V Ráčiku pôsobím približne 3 roky. Začínala som na službách a postupne som sa dostala k vytváraniu programu a aktivít. Za ten čas som si vytvorila mnoho kontaktov, priateľstiev, spoznala som veľmi inšpiratívne mamičky a hlavne mám pocit že na materskej trávim čas zmysluplne (som stále s mojimi deťmi, ale zároveň mám priestor robiť to, čo ma baví).

 

Mám rada ráčikovské prostredie a atmosféru, navštívila som niekoľko materských centier a práve tu sa cítim najlepšie.

V neposlednom rade je to pre mňa veľká prax a energia, ktorú do toho vkladám sa mi aj vracia.

Ráčik má už vytvorené nezabudnuteľné miesto vo svojom okolí, registruje ho mnoho ľudí a je obdivuhodné, že funguje už tak dlho na dobrovoľníckej báze. Ja som rada, že som jeho súčasťou a moje deti sa v Ráčiku cítia veľmi dobre.

Ak máte návrhy či pripomienky k programu RC Ráčik môžete písať aj na môj email: daniela.kupecka@gmail.com

Rodinné centrum Ráčik je príjemné miesto nielen pre deti ale aj rodičov, starých rodičov… Pre mňa a moju rodinu je tu aj výhoda, že je v blízkosti nášho bydliska.

 

Začala som sem chodiť najprv kvôli synovi, ktorý je extrovert a ťahá ho to k deťom. Počas druhej MD som pociťovala potrebu sa realizovať aj inak ako len doma a pri deťoch, a tak som využila príležitosť dobrovoľníčiť v Ráčiku.
 
Ráčik je pre mňa psychohygienou, kde sa môžem realizovať aj spolu s deťmi.
 
Teraz sú to 4 roky, čo chodím do Ráčika pravidelne spolu s mojimi tromi synmi a stále sa tu cítim veľmi dobre aj vďaka ľuďom, ktorí tvoria Ráčik.

Členovia

 

Zdenka Lenartová

Do Ráčika som začala chodiť s dcérkou na kurz masáží bábätiek. Pamätám si dodnes, ako som sa potešila, keď som zistila, že na kurz nemusím cestovať do inej mestskej časti, a že ho mám takto pod nosom priamo v Krasňanoch.

Častejšie som začala navštevovať Ráčik, keď sa nám narodil mladší syn, chodili sme do herničky so
staršou dcérkou.

Ráčik pomohol mne aj deťom. Staršia dcérka si pomaly zvykala na kolektív, Kajko je momentálne
v Ráčiku ako doma. A pre mňa je dobrovoľníctvo v Ráčiku psychohygiena a radosť v jednom, získala som nové kontakty a zúčastnila sa množstva zaujímavých akcií a prednášok, ktoré mi pomáhajú a spestrujú moje materstvo. Teší ma, keď vidím ako Ráčik funguje vlastne sám, vďaka nám, dobrovoľníkom, ktorí sa oň starajú.

Nora Krajniaková

Som mama 2 synov a do Ráčika chodím už skoro 4 roky. Začínala som najprv ako návštevníčka s prvým synčekom, potom ako dobrovoľníčka a nakoniec som sa stala členkou. Ráčik sa nám za tie roky stal druhým domovom, je to pre moje deti známe prostredie, kde radi chodíme a radi pomáhame – chodíme na služby do herničky, vytváram a posielam za Ráčik newsletter a pomáham na ráčikovských akciách vonku.

Ráčik je pre mňa psychohygiena, kontakt s bežným svetom, dobrý pocit z nezištnej pomoci a komunita pre mňa a moje deti. Všetkým mamám na materskej vrelo odporúčam sa k Ráčiku pripojiť 🙂

 

Martina Patašiová

Po pár prvých zimných mesiacoch na materskej som si všimla veľký nápis Ráčik. Zistila som, čo je to za centrum a potom som už len nedočkavo čakala, kedy Marcel dorastie do veku, aby tam mohol chodiť a aj spánok mu vychádzal na správny čas. Dočkala som sa.

 
Svoje členstvo v Ráčiku si veľmi vážim, cítim sa tam ako doma. Niekedy, uprostred 3-hodinovej herničky, je tam aj podobný neporiadok 😉 Rada sa podieľam na spravovaní a chode Ráčika, aby sa tam všetky mamičky cítili rovnako dobre ako ja.
 
Ráčik tiež organizuje kopu akcií a kurzov pre deti, na ktoré sa ešte určite pridáme, keď bude Macko v správnej vekovej kategórii. Veľmi sa na všetky tanečky, kreatívne aktivity alebo angličtinu tešíme 🙂

 

Nicol Dunčko

Když jsem se ke konci roku 2017 přestěhovala z Čech na Slovensko, chtěla jsem najít své uplatnění. Můj syn se teprve narodil a já už plánovala co všechno s ním stihnu, a co bychom mohli dělat. V rámci hledání kurzů pro mého syna, a prostor pro můj vlastní projekt, jsem v inzerci našla i prosbu Ráčiku, ,,potřebujeme dobrovolničky“. Hledala jsem změnu, chtěla jsem být užitečná, nápomocná ale také se necítit sama v úplně novém městě. Mateřství je krásná věc, ale jsem kreativní žena, plná energie a tak jsem si řekla, ,,proč ne?“. Dobrovolničkou Mateřského centra Ráčik jsem se stala na jaře 2018.

Potkala jsem zde mnoho maminek podobného i různého názoru. Každá z nich jedinečnou osobností a s jedinečným přístupem na svět. I jako ,,novopečená“ maminka jsem hledala různé cesty pro výchovu syna, rady k jeho jídelníčku aj. I můj syn si velmi rychle na prostory zvykl, našel několik mini kamarádů a velmi rád se tam vrací.

Jsem ráda, že pomáhám při každodenním chodu Ráčiku, je neuvěřitelné jak dlouho Ráčik funguje a pouze na dobrovolnictvu. Co mě naplňuje nejvíce je výpomoc či organizace různých akcí pro Ráčik. Po nabitém sebevědomí a získané síle, jako matka a organizátorka, jsem se rozhodla během roku 2019 rozběhnout můj vlastní projekt ,,Vaš velký den s Nicol“.

 

Silvia Malinovská

V Ráčiku som začínala ako dobrovoľníčka na službách v Bábätkove, dcérka vtedy mala necelé štyri mesiace. Zo začiatku to bol trochu stres, už len vychystať sa s takým drobcom a prísť načas do služby mi občas dalo riadne zabrať. Postupne sa nám z Ráčika stal druhý domov a na každú službu sa obe tešíme. Spoznala som tu veľa zaujímavých mám, získala som kopec inšpirácie a tém na zamyslenie, vďaka ráčikovskej požičovni som si prečítala rôzne zaujímavé knižky, ale hlavne som predišla stereotypu a sociálnej izolácii, ktorej som sa na materskej dovolenke veľmi obávala. Dcérka si v Ráčiku postupne zvyká na kolektív, učí sa flexibilite, získala tu nových kamošov, objavuje nové hračky a knižky, absolvovali sme tu spolu rôzne super akcie a podujatia. Fascinuje ma, že celé tie roky dokáže Ráčik fungovať bez jediného plateného zamestnanca, len na báze dobrovoľníctva. Mne osobne dobrovoľníctvo v Ráčiku prinieslo samé pozitíva, veľmi odporúčam všetkým mamičkám, aby to tiež skúsili.

Ľubka Dóšová

V Ráčiku som začala dobrovoľníčiť krátko po tom, ako sme sa prisťahovali do Krasňan. Zaujali ma najskôr podporné nosiace a dojčiace skupiny pre maminy. A dnes to už sú 4 roky ako tam chodím pravidelne na služby do herničky.

Veľmi sa mi páči, že Ráčik dáva našim deťom možnosť vyhrať sa do sýtosti. No zároveň to isté v podstate ponúka nám – maminám:) Spája kreatívne, inšpiratívne a hlavne “akčné” ženy. Seba určite vnímam ako kreatívnu a aktívnu ženu, a tak sa mi tam prirodzene zapáčilo.

Dáva príležitosť maminám na materskej “dovolenke” realizovať sa aj v inom smere. A pritom je na každej z nás, ako prispeje k tomu, aby toto skvelé rodinné centrum mohlo fungovať.

Trávim čas so svojimi deťmi, no zároveň spoznávam iné ženy, ktoré majú podobné radosti a starosti. Viac alebo menej pomáham pri organizácii akcií, ktoré Ráčik pravidelne organizuje, alebo mám “len” služby v herničke pre verejnosť. Oceňujem hlavne spestrenie v podobe rôznych workshopov a prednášok pre deti či dospelákov, ktoré Ráčik organizuje.

Ráčik dal kamarátov a priestor na realizáciu nielen mojim deťom, ale aj mne 🙂 Je fajn mať ho “za rohom” 🙂

 

Dobrovoľníčky

Katarína Elefantová

Tento svet potrebuje superhrdinov a superhrdinky! Každá mama číta svojim deťom rozprávky, kde dobro víťazí nad zlom. Ba čo viac. Každá mama je superhrdinka. Preto Ráčik.