Tento článok vám pomôže pri zorientovaní ohľadom kurzov v ráčiku. Môžno ste si na našu stránku klikli prvý krát, pretože hľadáte kurz pre vaše dieťa. Alebo nás už poznáte ale chceli by ste vedieť či prídeme v novej sezóne s niečím zaujímavým aj pre vás.

Ak hľadáte spoločnú aktivitu s bábätkom tak vám odporúčame kurz Masáže dojčiat , v prípade ak preferujete voľné hranie s bábom tak navštívte naše bábätkovo. Bábätkovo začne od októbra.

Ak máte väčšie deti a hľadáte pre ne kurz od 1,5-4 rokov tak sa môžte prihlásiť stredy na Cvičenie a tanec detí s maminami, Deti sú rozdelené podľa vekových skupín a pri cvičení a tančení sa rozvíja ich jemná a hrubá motorika, rozvíja sa rytmus a muzikalita. Kurz vedie certifikovaná lektorka pohybového vzdelávania detí Kristína Dubajová

Ak chcete pre deti využiť najlepší čas na učenie sa cudzích jazykov ponúkame Angličtinu Hocus Lotus, ukážková hodina bude 22.9.2020.

Štvrtky máme Montessori herňu, ktorú ponúkame ako kurz pre deti od 1,5 roka. Herničky prebiehajú v precízne pripravenom prostredí. Deti pracujú s množstvom rôznych pomôcok, ktoré sú citlivo pripravene s ohľadom na senzitívne obdobia daného veku. Zameriavajú sa na samoobslužné zručnosti, rozvoj jemnej a hrubej motoriky, rozvoj zmyslov.

Piatky ponúkame nový kurz Folklórik– hudobno pohybovú aktivitu na ľudovú nôtu. Budú pripravené ukážkové hodiny.

Pre väčšie deti od 3 rokov ponúkame poobednašie kurzy, pondelky detskú jogu s Elenkou (ukážková hodina bude už v septembri) a piatky Maľovanie je čarovanie, kurz ktorý vedie autorka knihy Ako maliari vidia svet a Ako umelci vidia svet. V ponuke máme aj kurz pre školákov, klub tvorivej dramatiky, viac informácii nájdete tuto https://racik.sk/2016/06/16/klub-tvorivej-dramatiky/

Čo sa týka kurzov pre dospelých tak v ráčiku nájdete Gravidjogu, novinkou je aj Pilates stredu a cvičí sa u nás aj Ashtanga joga.

Aktuálne si však uvedomujeme situáciu ohľadom korona vírusu a dodržiavame všetky bezpečnostné opatrenia. Máme právo na zrušenie programu v prípade ak sa epidemiologická situácia zhorší. Otvorenie herničky na hranie do konca septembra ostáva dva krát týždenne a od októbra plánujeme rozšíriť dni kedy je možné pohrať sa v herničke, všetko však bude záležať od danej situácie.

Čo sa týka herničky platia pravidlá, že maximálne môže byť herni 5 dospelých osôb, samozrejmosťou sú rúška pre dospelých a dezifikovanie rúk pri vstupe.

Ak máte akékoľvek otázky píšte na info.racik@gmail.com

!! Nová sezóna v RÁČIKU- JESEŇ 2020