Ľubka Dóšová

V Ráčiku som začala dobrovoľníčiť krátko po tom, ako sme sa prisťahovali do Krasňan. Zaujali ma najskôr podporné nosiace a dojčiace skupiny pre maminy. A dnes to už sú 4 roky ako tam chodím pravidelne na služby do herničky.

Veľmi sa mi páči, že Ráčik dáva našim deťom možnosť vyhrať sa do sýtosti. No zároveň to isté v podstate ponúka nám – maminám:) Spája kreatívne, inšpiratívne a hlavne “akčné” ženy. Seba určite vnímam ako kreatívnu a aktívnu ženu, a tak sa mi tam prirodzene zapáčilo.

Dáva príležitosť maminám na materskej “dovolenke” realizovať sa aj v inom smere. A pritom je na každej z nás, ako prispeje k tomu, aby toto skvelé rodinné centrum mohlo fungovať.

Trávim čas so svojimi deťmi, no zároveň spoznávam iné ženy, ktoré majú podobné radosti a starosti. Viac alebo menej pomáham pri organizácii akcií, ktoré Ráčik pravidelne organizuje, alebo mám “len” služby v herničke pre verejnosť. Oceňujem hlavne spestrenie v podobe rôznych workshopov a prednášok pre deti či dospelákov, ktoré Ráčik organizuje.

Ráčik dal kamarátov a priestor na realizáciu nielen mojim deťom, ale aj mne 🙂 Je fajn mať ho “za rohom”