Vedeli ste, že v Ráčiku funguje tzv. požičovňa hračiek? Je to ekonomické a ekologické riešenie, ktoré vám navyše odbúra starosti s tým, kam neustále posúvať a odkladať staršie hračky. Nemusíte mať domov zaprataný hračkami, ktoré deti väčšinou skôr či neskôr omrzia. Deti sa navyše prirodzene naučia zodpovednosti, keďže k požičaným veciam sa treba správať šetrne, vrátiť ich v pôvodnom stave a včas. Požičovňa hračiek vám ušetrí nielen domáci priestor, ale aj peniaze. Nemusíte hneď investovať do cennej hračky alebo pomôcky, akou je napríklad obľúbený Piklerovej triangel. Všetko si môžete odskúšať v pohodlí domova a neskôr sa rozhodnúť, či si danú vec chcete zaobstarať nastálo, alebo vám spestrí životný priestor len dočasne. V „ráčikovskej“ požičovni hračiek platia jednoduché pravidlá. Vďaka tejto možnosti môže mať vaše dieťa svoju vytúženú hračku doma bez zbytočného čakania a vy sa nemusíte obávať zbytočného odpadu, keď už sa jej vaša ratolesť „preje“.

Hračky si môžte pozrieť na tejto podstránke https://pozicovna.racik.sk/index.php?id_category=11&controller=category

Kvôli požičaniu hračky nám píšte na: pozicovna.racik@gmail.com. Požičanie je potrebné dohodnúť najprv prostredníctvom emailu.

Pravidlá požičovne

Skôr, ako si od nás požičiate hračku pre vaše dieťa, venujte, prosím, pozornosť pravidlám našej požičovne. Chceme, aby ste vy a vaše dieťa mali radosť z hračky, ktorú si požičiate, a preto sme si pripravili zopár pravidiel:

  1. Hračku si môže vypožičať dospelá osoba, ktorá zaplatí poplatok v požadovanej výške (ďalej len „kaucia“) a bude dodržiavať pravidlá požičovne.
  2. Každý požičiavajúci zaplatí stanovenú kauciu, ktorá je určená pri každej hračke individuálne.
  3. Záujemca o požičanie hračky dostane pri požičaní kartičku, na ktorej ma napísané, kedy si požičal hračku a kedy ju ma vrátiť späť.
  4. Po uplynutí doby vypožičania a splnenia podmienok bude kaucia vrátená v plnej výške.
  5. Za požičanie hračky sa platí dobrovoľný príspevok.
  6. Svojím podpisom sa zaväzujete vrátiť hračku čistú a nepoškodenú.
  7. V prípade poškodenia hračky sa zaväzujete ju opraviť, resp. vrátiť do používateľného stavu (rozumej ďalšie deti sa s ňou môžu hrať), kúpiť novú hračku rovnakého (veľmi podobného) typu, alebo sa na daný účel využije zaplatená kaucia.
  8. V prípade, že hračku nevrátite v dohodnutom čase (doba sa stanoví na začiatku pri požičaní), ani po prvom kontaktovaní a vyzvaní, kaucia prepadne v prospech požičovne a bude použitá na kúpu novej hračky. V tomto prípade zaniká nárok na vrátenie kaucie.
  9. Ráčik sa zaväzuje každú vrátenú hračku po odovzdaní hygienicky očistiť nezávadným prostriedkom.