Ako funguje Ráčik

V RC Ráčik nie je zamestnaná ani jedna pracovná sila. Mamičky, ktoré sa starajú o chod materského centra túto „prácu“ vykonávajú dobrovoľne, vo svojom voľnom čase a bez nároku na odmenu.

Čo dokázali dobrovoľníčky? Od upratovania, zorganizovania spoločenských akcií, opekačiek, písania článkov až po písanie projektov, účtovníctvo, administratívu, komunikáciu s médiami, oslovovanie sponzorov, atď. Bez nich by rodinné centrum Ráčik nefungovalo.

Kto je dobrovoľník?

Dobrovoľník je osoba, ktorá je ochotná investovať svoj čas, skúsenosti, zručnosti, vedomosti a schopnosti organizácii za dohodnutých podmienok a za svoju prácu a činnosť nie je finančne odmenená formou platu. Práca dobrovoľníka je o dobrom pocite z toho, že ste niekomu pomohli, že ste aktívni vo svojej komunite, o získaní nových pohľadov na svet, rozšírení Vašich pracovných skúseností, ale aj o zvýšení Vašich kariérnych možností.

Pridaj sa k nám aj ty!

V RC Ráčik aktuálne hľadáme nové mamičky, ktoré by nám pomohli s prevádzkovaním herne. Ako jedno z mála centier fungujeme každý deň doobeda aj poobede.  Služba v herni je 1x do týždňa, trvá dve alebo tri hodiny, nezaberie teda veľa času. Za každú absolvovanú službu na oplátku od nás dostanete kupón na voľný vstup do herne.

Ak chceš obohatiť náš program o nejakú aktivitu, workshop, kurz, kreatívnu dielňu či prednášku alebo mať služby v Zelenej herničke, napíš nám na info.racik@racik.sk. Radi ťa privítame medzi nami hocikedy v priebehu roku.